HEOS - system do histeroskopii

 
laparoskop
  • laparoskop
  • histeroskop
  • endoskopy medyczne
  • endoskop medyczny

Zakładki

Opis

HEOS - system do histeroskopii


Innowacyjne połączenie 

Z jednej strony doświadczenie w dziedzinie hydroskopii (25 lat), zdobyte przez DR. RAFFAELE RICCIARDI, który jest jednym z największych autorytetów na świecie. 

Z drugiej strony otwartość, dynamizm i praktyczna wiedza  niemiecko-francuskiej firmy SOPRO-COMEG, która z łatwością zinterpretowała techniczną myśl i potencjał tego instrumentu.
  

Narodziny sytemu HEOS

HEOS  ( HYSTEROSCOPY ENDO-OPERATIVE SYSTEM ) to nowy system operacyjny łączący tradycyjną resektoskopię operacyjną z możliwościami endoskopowymi. Umożliwia wykonanie laparaskopii mechanicznej, pozwalając na użycie sztywnych elektro-chirurgicznych narzędzi. 

HEOS jest opatentowanym rozwiązaniem, w którym połączono optyczny wziernik przepływowy z przesuniętym okularem jednostki optycznej. Wyposażony jest w 4,3mm kanał roboczy umożliwiający użycie sztywnego narzędzia elektrycznego o rozmiarze 3 mm (nożyczki, dissector-y oraz graspery), pełnego zakresu instrumentów prostych i zakrzywionych jak również elektrod mono i bi-polarnych. 

Nowy system gwarantuje bezproblemowy i ciągły przepływ płynu, dzięki czemu pole operacyjne zawsze pozostaje wyraźne i czyste. 

Narzędzie poszerza możliwości chirurgiczne w histeroskopii, jednocześnie skracając czas pracy, który dotychczas zależał od rodzaju użytego histeroskopu wyposażonego w mikro-kanał roboczy umożliwiający użycie jedynie małych giętkich narzędzi, które nie zapewniały wysokiego komfortu pracy.